Aktualności

Wszystkie ręce na warzywniczy pokład

Bieżący tydzień roku zaskoczył producentów warzyw kilkukrotnie. Początek tygodnia był nadal bardzo zimny, ale i z intensywnymi opadami deszczu w wielu rejonach Polski. Z kolei ostatnie dni to bardzo duży wzrost temperatury powietrza i intensywne nasłonecznienie. Takich warunków pogodowych długo wyczekiwaliśmy. Takie warunki pogodowe były potrzebne do wysadzenia wreszcie rozsady, która „czekała” w mnożarkach. W wielu lokalizacjach widać sadzarki wysadzającej selery korzeniowe, kapusty czy kalafiora. W tunelach posadzono już pierwsze partie papryki. 

Słoneczna pogoda sprawiła, że na polach pracuje dużo siewników wysiewających nasiona cebuli (optymalny termin już minął, ale wcześniej trudno było o „okienka pogodowe”), pietruszki czy marchwi. 

Pod osłonami już na szeroką skalę prowadzony jest zbiór nowalijek — rzodkiewki, sałaty. Majówka zapowiada się z pierwszą polską młodą kapustą, bowiem główki szybko przyrastają w takiej korzystniej aurze. Warto pamiętać, że na stronie Internetowej ADOB jest wiele programów nawożenia dolistnego warzyw (https://adob.com.pl/do-pobrania/), które  ułatwią Państwu wykorzystanie potencjału plonotwórczego uprawianych odmian.