Nawożenie dolistne jabłoni

Jabłonie rozpoczęły wegetację, jednak najbliższe dni przyniosą ochłodzenie i opady. Należy wykonać pierwszy zabieg nawożenia dolistnego, jak tylko pojawi się okno pogodowe. W tym okresie warto dostarczyć roślinie składniki, które zwiększą jej wytrzymałość na przymrozki, czyli przede wszystkim: bor, cynk i potas.

Zobacz więcej >

Mikroelementy wzmocnią zboża po chłodach

Wprawdzie ostatnie ochłodzenie zatrzymało chwilowo rozwój chorób na zbożach, ale jak tylko się ociepli konieczny będzie na pewno zabieg fungicydowy T1 chroniący przede wszystkim podstawę źdźbła, ale w tym roku warto również zwrócić uwagę, aby ograniczyć dalszy rozwój chorób, które wystąpiły już jesienią, m.in. septoriozy paskowanej liści pszenicy, mączniaka prawdziwego zbóż i traw, rdzy brunatnej czy też plamistością siatkowej i rynchosporiozy na jęczmieniu.

Zobacz więcej >

Rozsadę selera warto dokarmiać

Pomimo dość chłodnej, jak na razie, wiosny w wielu obiektach producentów warzyw przygotowuje się rozsady. Aktualnie w gospodarstwach trwa m.in. produkcja rozsady selera korzeniowego. A podkreślić należy, że jest to jedyny gatunek z korzeniowych uprawiany tylko z rozsady. Chcąc uzyskać wysokiej jakości rozsadę za priorytet należy przyjąć dbałość o jej zdrowotność.

Zobacz więcej >

Rzędowe nawożenie buraka zyskuje na popularności

W niektórych rejonach kraju powoli można przystąpić do siewu kolejnych upraw jarych. Rozpoczęły się siewy buraka cukrowego. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, póki co wilgotność gleby jest jeszcze wystarczająca. Niestety w perspektywie najbliższych tygodni prognozy pogody nie mówią o większych opadach, stąd warto zdecydować się na nieco wcześniejszy siew buraka, by wykorzystać wodę, która jest jeszcze w glebie.

Zobacz więcej >

Rejestracja nawozów ekologicznych

Z radością informujemy, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy 6 certyfikatów ekologicznych dla naszych nawozów. Oznacza to, niżej wymienione nawozy można stosować w rolnictwie ekologicznym.

Zobacz więcej >

Zaczął się sezon sadzenia sałaty

Pan Mirek z Wielkopolski pierwsze nasadzenia sałaty lodowej (krucha) wykonał już 16 marca. Posadzone zostały odmiany polecane na wczesne nasadzenia  w rozstawie 30 x 35 cm. Natomiast w 3 dekadzie marca posadzona została sałata rzymska mini w rozstawie 20 x 20 cm. Rozsadę wyprodukowały specjalistyczne firmy rozsadowe z Polski i Niemiec. Sałatę po posadzeniu we wczesnych terminach zaleca się przykrywać agrowłókniną, dzięki czemu bez większych uszkodzeń może przetrwać przymrozki.

Zobacz więcej >