Po rozsadzie kapusty na wczesne zbiory czas na bób

Wielu producentów przekonało się w minionych latach, że im szybciej „wyjdą” na rynek z nowalijkami, tym na większą opłacalność produkcji mogą liczyć. Ponadto zmiany klimatu, które obserwujemy, m.in. wyższe temperatury w okresie zimowym „zachęcają” ogrodników do wcześniejszego rozpoczęcia produkcji warzyw.

Zobacz więcej >

Nadchodzi ocieplenie – wystaw żółte naczynia

Stosunkowo ciepła pierwsza dekada lutego i zapowiadane ocieplenie w drugiej dekadzie, może oznaczać, że niebawem zaczną swoją aktywność szkodniki, m.in. w rzepaku. Wprawdzie jak na razie nadmiar wody utrudnia lub wręcz uniemożliwia wjazd w pole, ale warto już przygotować żółte naczynia i niebawem wystawić je na plantacjach rzepaku, aby nie przegapić momentu składania jaj przez najwcześniejszego szkodnika rzepaku, jakim jest chowacz brukwiaczek.

Zobacz więcej >

Dziękujemy, że byliście z ADOB na targach TSW 

Za nami Targi Sadownictwa i Warzywnictwa zorganizowane po raz drugi w Kielcach. Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie uczestniczyliście Państwo  w tym wydarzeniu, że tak licznie odwiedziliście nasze stoisko. Zarówno w obszarze produkcji sadowniczej, jak i warzywniczej w ostatnich okresach wegetacyjnych mamy coraz więcej nieprzewidywalnych czynników

Zobacz więcej >

Papryka przedsezonowo. Zaburzenia fizjologiczne roślin pod osłonami i w polu

Paprykowy sezon za nami, choć w tym roku trwał wyjątkowo długo, bo owoce oferowano jeszcze w listopadzie. Tegoroczna produkcja pozwoliła wypracować zysk, ale nie była łatwa. Zima to czas kiedy można przeanalizować warunki pogodowe i technologię uprawy. Dziś skoncentrujemy się na kilku objawach zaburzeń w rozwoju papryki, przyczynach oraz możliwościach przeciwdziałania im. W 2023 roku […]

Zobacz więcej >

Przystanek papryka z ADOBem

16 listopada mieliśmy przyjemność współorganizować wraz z firmami Hazera, Biobest oraz Grupą Producentów Rozsad Krasoń szkolenie pt. „Przystanek PAPRYKA” w formule wykładów w Zajeździe Lwowskim w Klwowie. Jest nam niezmiernie miło, że spotkanie wzbudziło zainteresowanie bardzo wielu producentów.

Zobacz więcej >

Mikroelementy poprawią kondycję ozimin

Wyjątkowo ciepły październik i początek listopada, a także duża ilość wody – niekiedy nawet wręcz jej nadmiar, sprzyjają wegetacji roślin, ale także są to warunki sprzyjające presji chorób. Wcześnie wysiane zboża, zwłaszcza jęczmień, są w fazie krzewienia, a pogoda sprzyja ich wegetacji. Jęczmienie, zwłaszcza wysiane w optymalnym terminie, są silnie rozkrzewione i rozwinięte, zaczynają także żółknąć, co może oznaczać, że wilgotna i ciepła pogoda sprzyja presji chorób, a niekiedy może okazać się, że jest to także efektem niedoborem składników pokarmowych.

Zobacz więcej >