Jak stosować ADOB® Bor

Kolejność dodawania preparatów do opryskiwacza:
1. Woda
2. Nawóz obniżający pH
3. Wodny roztwór ŚOR
4. Wodny roztwór ADOB® Bor
5. Woda – uzupełnienie do 200 l lub więcej

I kilka zasad, o których trzeba zawsze pamiętać:

Zobacz więcej >

Czy nawozy borowe podnoszą pH cieczy roboczej?

Odpowiedź nie jest taka prosta. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej, dokonując podziału wskazanych nawozów, a co za tym idzie – ich wpływowi na pH cieczy roboczej.

Zobacz więcej >

Polska truskawka przez cały rok?

W Polsce uprawia się truskawki, które owocują od początku kwietnia do końca listopada. Niesprzyjające w tym sezonie warunki pogodowe spowodowane niskimi temperaturami spowodowały opóźnienie zbiorów oraz zmniejszenie podaży owoców. Na pierwsze krajowe truskawki konsumenci musieli poczekać nico dłużej niż zwykle, co pozwoliło producentom sprzedać pierwsze krajowe owoce w korzystnych cenach.

Zobacz więcej >

Nowoczesne technologie w uprawach sadowniczych

Jak wynika z najnowszych informacji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisały w resorcie rolnictwa list intencyjny w sprawie wykorzystania dronów w rolnictwie.

Zobacz więcej >

Minikiwi – co to jest?

Minikiwi to owoce rośliny aktinidia ostrolistna. Roślina ta w warunkach naturalnych występuje w Chinach i Japonii. W Polsce uprawiana jest od kilku lat, zyskując coraz większą popularność. Jest to krzew nie stwarzający trudności w uprawie. Pierwsze owocowanie następuje w 3-4 roku uprawy.

Zobacz więcej >

Trudny rok dla aronii

Owoce aronii są cenione za występowanie związków czynnych o właściwościach przeciwutleniaczy. Aronia to także bogactwo witamin, takich jak: B2, B3, B9 (kwas foliowy), C, E, A, K oraz makro-​ i mikroelementów: wapnia, magnezu, potasu, fosforu, sodu, żelaza i cynku. Po bardzo udanym ubiegłym sezonie dla producentów aronii, rok 2021 okazał się bardzo niekorzystny.

Zobacz więcej >