Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Dziś, 20 października przypada Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Święto to na świecie obchodzone jest każdego roku w trzeci piątek października. W roku bieżącym po raz 11 celebrowane jest to wydarzenia, bowiem jego obchody zostały zainicjowane 18 października 2013 roku.

Zobacz więcej >

Susza rolnicza w całym kraju!

W najnowszym raporcie suszowym Instytut Uprawy i Nawożenia Gleb (IUNG-PIB) ogłosił, że susza rolnicza występuje już we wszystkich województwach, aż w 12 uprawach, tj.: zbóż jarych i ozimych, rzepaku i rzepiku, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, roślin strączkowych, krzewów owocowych, warzyw gruntowych, truskawek, tytoniu, drzew owocowych, chmielu. Najbardziej dotknięte suszą zostały zboża jare, a suszę odnotowano w 1680 gminach na obszarze 23,5% gruntów ornych kraju. Suszę stwierdzono także w rzepaku i rzepiku (1678 gmin), zbożach ozimych (w 1279 gminach) i roślinach strączkowych (w 1022 gminach).

Zobacz więcej >

Jak stosować ADOB® Bor

Kolejność dodawania preparatów do opryskiwacza:
1. Woda
2. Nawóz obniżający pH
3. Wodny roztwór ŚOR
4. Wodny roztwór ADOB® Bor
5. Woda – uzupełnienie do 200 l lub więcej

I kilka zasad, o których trzeba zawsze pamiętać:

Zobacz więcej >

Czy nawozy borowe podnoszą pH cieczy roboczej?

Odpowiedź nie jest taka prosta. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej, dokonując podziału wskazanych nawozów, a co za tym idzie – ich wpływowi na pH cieczy roboczej.

Zobacz więcej >

Polska truskawka przez cały rok?

W Polsce uprawia się truskawki, które owocują od początku kwietnia do końca listopada. Niesprzyjające w tym sezonie warunki pogodowe spowodowane niskimi temperaturami spowodowały opóźnienie zbiorów oraz zmniejszenie podaży owoców. Na pierwsze krajowe truskawki konsumenci musieli poczekać nico dłużej niż zwykle, co pozwoliło producentom sprzedać pierwsze krajowe owoce w korzystnych cenach.

Zobacz więcej >

Nowoczesne technologie w uprawach sadowniczych

Jak wynika z najnowszych informacji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisały w resorcie rolnictwa list intencyjny w sprawie wykorzystania dronów w rolnictwie.

Zobacz więcej >