ADOB zaprasza na szkolenie z cyklu “Cebula bez tajemnic” | 10 stycznia 2022 | Cieślin

Z radością informujemy, że planujemy w trybie stacjonarnym cykl szkoleń „Cebula bez tajemnic”. Już 10 stycznia (poniedziałek, początek godz. 12:00) wraz z firmą Hazera zapraszamy do Cieślina, do Karczmy Kujawskiej

Zobacz więcej >

Pierwszy od dłuższego czasu powiew optymizmu w branży warzywnej

W ostatnim czasie na rynku agro, w segmencie warzywnym bardzo dużo się dzieje m.in. za sprawą wzrostu cen środków produkcji. Niepokoją zapowiedzi znacznych podwyżek energii elektrycznej (zwłaszcza producentów przechowujących towar w chłodniach z kontrolowaną atmosferą), brak dostępności pracowników sezonowych a ponadto ciągła niepewność związana z pandemią COVID.

Zobacz więcej >

Dobry stan plantacji pora na zbiory jesienne

Aktualnie na wielu polach trwa zbiór warzyw w tym pora. Szacunki areału zajmowanego przez to warzywo w naszym kraju są bardzo różne. Przedstawiciele branży oceniają, że por może zajmować około 1500 hektarów.

Zobacz więcej >

Kampania brokułowa 2021 zbliża się ku końcowi

Produkcja brokułu na jesienne zbiory cieszy się w Polsce dużą popularnością. Bieżący sezon finalnie w wielu zagłębiach uprawy – np. na Kujawach, na Mazowszu czy we wschodniej części naszego kraju oceniany jest pozytywnie. Rośliny wytworzyły róże wyrównane i dobrej jakości.

Zobacz więcej >

Pogoda wyhamowała kapustę pekińską 

W produkcji warzyw na jesienne zbiory dużym powodzenie – choć niestety z tendencją spadkową w ostatnich latach (głównie przez brak możliwości eksportu tego warzywa za naszą wschodnią granicę) cieszy się uprawa kapusty pekińskiej.

Zobacz więcej >

ADOB na Dniu Kapusty koło Kalisza

Na początku października byliśmy, jako firma ADOB współorganizatorem Dnia Kapusty w gospodarstwie ogrodniczym Artura Matuszaka w Wielkopolsce. Cena tego warzywa dla przetwórstwa nie jest zadowalająca, ale na polu produkcyjnym prezentowano kapusty z segmentu do przechowywania, co spotkało się ze znacznym zainteresowaniem producentów.

Zobacz więcej >