Papryka w różnych fazach rozwoju. Trzeba różnicować nawożenie

Wczoraj lustrowaliśmy, jak rozwija się papryka w tunelach foliowych w rejonie Potworowa (woj. mazowieckie). Tegoroczny sezon został rozpoczęty w różnych terminach – część osób posadziła rozsadę na miejsce stałe bardzo szybko, bo na początku kwietnia, część – w połowie miesiąca a  niektórzy przesunęli nasadzenia na przełom kwietnia-maja. W efekcie w obiektach produkcyjnych zaawansowanie wzrostu roślin jest mocno zróżnicowane.

Zobacz więcej >

Rozpoczyna się paprykowy sezon 2024

W zagłębiach produkcji papryki aktualnie trwają intensywne prace związane z przygotowaniem  stanowisk, tuneli do założenia upraw papryki. Fala ostatnich mrozów (lokalnie odnotowywano nawet —7 stopni C) i przymrozków przesunęła  rozpoczęcie nasadzeń w miejscu stałym, ale prognozy na najbliższy czas wskazują, że warunki pogodowe — zwłaszcza temperatura — poprawią się znacznie, co pozwoli na umieszczenie papryki — warzywa ciepłolubnego — w nieogrzewanych tunelach.

Zobacz więcej >

Papryka przedsezonowo. Zaburzenia fizjologiczne roślin pod osłonami i w polu

Paprykowy sezon za nami, choć w tym roku trwał wyjątkowo długo, bo owoce oferowano jeszcze w listopadzie. Tegoroczna produkcja pozwoliła wypracować zysk, ale nie była łatwa. Zima to czas kiedy można przeanalizować warunki pogodowe i technologię uprawy. Dziś skoncentrujemy się na kilku objawach zaburzeń w rozwoju papryki, przyczynach oraz możliwościach przeciwdziałania im. W 2023 roku […]

Zobacz więcej >

Papryka lubi fosfor

Zimna wiosna bardzo mocno opóźniła — producenci szacują, że ponad dwa tygodnie — tegoroczny sezon paprykowy. Wreszcie po fali przymrozków i wielu chłodnych nocach rozsada trafia do tuneli i na pola. Papryka dobrze plonuje na glebach żyznych, przewiewnych, zasobnych w próchnicę i o uregulowanych stosunkach wodnych. O czym warto pamiętać, szczególnie w uprawie pod osłonami? Ostatnie sezony pokazują, że w obiektach produkcyjnych są problemy z nadmiernym zasoleniem a warzywo to ma dużą wrażliwość na ten parametr. Warto stosować nawozy wysokoprocentowe i bezchlorkowe, aby temu przeciwdziałać.

Zobacz więcej >

Zaproszenie na wykłady – przystanek PAPRYKA

Hazera Poland, ADOB i Grupa Producentów Rozsad Krasoń
serdecznie zapraszają na wykłady – przystanek PAPRYKA

Zobacz więcej >

Papryka wg zaleceń ADOB-u

Dziękujemy serdecznie za owocne spotkanie, merytoryczne rozmowy na konsultacjach „PRZYSTANEK PAPRYKA”, które współorganizowaliśmy wraz z firmą Hazera oraz firmą Grupa Producentów Rozsad Krasoń w gospodarstwie Pana Andrzeja Krzywkowskiego w Potworowie. Niezmiernie nam miło, że efekty naszych rekomendacji nawozowych – program stosowany w gospodarstwie dostępny w linku: https://adob.com.pl/wp-content/uploads/papryka_program_nawo%C5%BCenia_ADOB.pdf – podobały się bardzo wielu producentom z tego zagłębia paprykowego.

Zobacz więcej >